Zakrslý králík Teddy

Zakrslý králík Teddy

Popis

Pořídit si domů domácího mazlíčka je úžasný nápad, vybrat si můžete například králíčka Teddyho. Tento králíček je nejen plemenem, které je dost mladé, ale také se jedná o malinké králíčky. Název králíčka Teddy vychází z anglického slova medvěd, králíček je dost chlupaté malé stvoření. Králík vychází hlavně od chovatelé z Německa a důležité je, že stále není oficiálním plemenem.

Jaká je náročnost chovu Teddyho

Péče o králíka není příliš náročná, není to však mazlíček, který by byl neustále jen v kleci, kam se na něj budete chodit dívat a občas mu dáte najíst. Jestliže se nechcete o králíka starat, kupte si raději beta bojovnici nebo klasické rybičky.

Jak se o králíka starat?

Každý den dávejte králíkovi čerstvou vodu a něco dobrého, když odpoledne přijdete z práce, školy nebo jiných aktivit, králíčka nechte se volně pohybovat, klidně i hodinu ne jen pár minut. Je-li to možné, postavte mu ohrádku na zahradě, kde si užije. Pozor, opět platí, že ho nesmíte nechat na přímém sluníčku.

Než si králíčka přivezete domů, mějte připraveno

Než si přivezete nějakého mazlíčka, musíte mít vždy vybavení.

  • Klec – nejdůležitější bývá klec, jejíž velikost by měla být přibližně 100 cm, což je ideální velikost, aby se králíček mohl pohybovat. Tuto klec musíte umístit na místo, odkud nejen nespadne, ale také nebude na přímém slunečním světle nebo u nějakého tepla, což by nedělalo dobře. Srst králíka zahřeje dostatečně.
  • Vybavení klece – zakoupit musíte také vnitřní vybavení  – domeček, do kterého se králík vejde, misku na jídlo a pití, jestliže nechcete na pití misku, můžete zakoupit napáječku, do které alespoň nebude padat nepořádek.
  • Podestýlka – jako podestýlku si můžete pořídit buď piliny, nebo mu dopřejte pohodlnější variantu, kterou bývá seno, které může zároveň postupně ujídat. Je důležité podestýlku pravidelně měnit, protože i králík má své potřeby.
  • Záchod – králíci jsou velice chytří zvířata, kteří si rychle zvyknou na toaletu. Pořiďte jim tedy malou toaletu, kterou dáte do rohu klece.
  • Strava – většinou si králíčka kupujete ve zverimexu, u jídla nemusíte mít doma zásobu.

Jaký je život králíka

O králíčka musí být řádně pečováno, poté se dožívá až deset let. Jak již bylo řečeno, nejedná se o žádné obry, vzhledem spíše připomínají morče. Váha králíka se pohybuje mezi 1 – 2 kg. Délku uší si však drží i králíček Teddy, který má délku uší přibližně kolem 6 cm.

Povaha králíčka

Teddy je velice společenské zvířátko, které vyžaduje dostatečnou pozornost, kterou mu buď budete věnovat vy, nebo si zakoupíte dva králíčky. Je také veliký mazel, takže se nemusíte bát, že by něco udělal vašim dětem, pokud jim sami neublíží. 

Výcvik

Teddy nepotřebuje žádný pořádný výcvik, je velice chytrý. Budete ho muset naučit akorát chodit na záchod, když ho budete pravidelně pouštět, bude vám všude nechávat bobky a loužičky. Toaletu mu pořádně vystelte, poté to pochopí.