Zakrslý králík Lvíček

Zakrslý králík Lvíček

Popis

Zakrslý králík Lvíček má několik předností, čímž se liší od ostatních. Jedná se také o malého králíčka, jehož vyšlechtěný je v několika různých barvách. Bohužel ani toto plemeno nepatří mezi papírově uznané, což znamená žádné extrémní předvádění na veřejnosti.

Je chov králíka Lvíčka náročný?

Ano i ne. Králíček je dost náchylný na různé nemoci, zvažte tedy, zda nebudete věnovat do jarního očkování, abyste si nepřidělali zbytečné potíže. Jestliže máte svého prvního králíčka je důležité, abyste se o králíčka v prvních pár měsících dobře starali, nemůžete ho příliš překrmovat, což by znamenalo špatné zažívání. Stravujte svého miláčka také dostatečně zeleninou a ne jen granulemi.

Jak správně pečovat o jeho hřívu

Králík nevyžaduje žádnou extrémní péči. Časté čištění klece bývá samozřejmě, budete se však muset starat i o jeho hřívu, která má v oblibě se zacuchávat. Vyndejte si tedy králíka z klece, vezměte si ho do náruče a začněte kartáčovat od hlavy po zadek..

Jaké je třeba mít vybavení

Vybavení pro králíka Lvíčka není odlišné od jiných zakrslých králíků. Potřebovat budete:

  • Klec – ta musí být dostatečně veliká, což je přibližně 100 cm.
  • Vybavení klece – misky na jídlo a pití. Toaleta a podestýlka.

Jaký má králík život?

Každý králík má úžasný život, pokud se o něj dobře staráte. Mazlíčci s dobrou péčí se dožívají až 10 let a jejich váha se pohybuje kolem 1,5 kg. Jejich původní život byl pouze v králíkárnách, nyní jsou velice oblíbené v mnoha domácnostech.

Střípky z povahy králíka

Králíčky mají úžasnou povahu, i když jsou vyhledávání především pro jejich vzhled. Vybrat si můžete z mnoha různých barevných variací, přičemž každý králík má odlišnou srst. Králíček nemá rád samotu, proto pokud se mu zrovna nemáte možnost věnovat, mějte klec alespoň na místě, kde vás může vidět.

Musí mít výcvik?

Protože se nemůže účastnit žádných výstavy, nepotřebuje ani žádný výcvik. Doma vám stačí se s ním pouze mazlit. Na záchod se naučí chodit sám, protože králíček je čistotný a nebude chodit na toaletu na místo, kde bydlí.