Zakrslý králík Beran

Zakrslý králík Beran

Popis

Někteří jedinci mají problém poznat zakrslého králíka od toho běžného, protože chovatelé se o ně neumí řádně postarat. Pro zakrslého králíka je důležitá péče, aby jejich život byl dlouhý a spokojený. Tito králíci jsou již dost staré plemeno, které patří mezi výstavní.

Je péče o králíka náročná?

Péče o králíka není náročná, ale i přesto vám zabere trošku času, který jim jistě rádi věnujete z dobré vůle. Nejdůležitější péči, kterou svému mazlíčkovi musíte věnovat je česaní, které je vyžadování převážně v období línání.

Jak se vlastně řádně postarat o mazlíčka?

Jedná se o živou bytost, protože stejně jako všichni musí i králíčci jíst. Pravidelně jim tedy dávejte jídlo a pití a často jim čistěte klec, což je dobré nejen pro ně, ale také pro vás, aby nezapáchali. Když budete vybírat místo, kam dáte klec, neumisťujte ji nikdy do ložnice, jsou to zvířata, která jsou hodně akční v noci a celou dobu vás budou rušit svým dupáním.

Co si doma musím připravit?

Základní výbava doma je důležitá, abyste si nepřivezli králíka a doma neměli nic připraveného. Zajděte do obchodu nebo si zakupte vybavení online. Potřebovat budete:

  • Klec – pro domácího mazlíčka je klec místem, kam se může kdykoli vracet. Králíček není tak veliký, takže nebudete potřebovat klec, která zabere veliký prostor, ale úplně malou také nekupujte.
  • Vybavení – důležitá je vnitřní strana klece, do které se musí vejít nejen domeček, ale také místo pro toaletu. Jestliže si pořídíte králíčka od malička, kupte si raději napáječku na vodu, která nezabere místo přímo v kleci. Důležitá je také podestýlka nejen pod domeček, ale také na toaletu.

Jak si žije králíček v zajetí?

Život v kleci a na svobodě má svá pozitiva i negativa. Pokud se o však budete řádně starat, mohou mít oboje. Králíčci potřebují prostor, aby se mohli proběhnout, dejte jim možnost, aby si běhali po místnosti a měli vždy otevřené dveře do kleci, kdyby se chtěli vrátit, nebo aby se mohli najíst a napít. Jejich váha se pohybuje kolem 2 kg. Králíčkům také dopřejte nějaké to mazlení, projevují poté velikou náklonnost.

Čím je charakterizována jeho povaha?

Mazlení a společnost jsou dvě základní slova, která vystihují povahu králíčků. Pořizovat je můžete i do domácností, kde jsou děti, buďte však opatrní u opravdu malých dětí, které mohou být alergičtí na srst nebo k nim budou neopatrní.

Jde králíka vycvičit?

Ano, výcvik je zcela možný. Králíci mají trpělivou povahu a rychle chápou. U těchto králíčků je výcvik trošku důležitý, pokud se budete chtít účastnit. Je-li králík výstavní, musí umět zůstat chvilku na místě, aby neutekl, až si budou prohlížet.