Vyzkoušeli jste čmuchací kobereček pro psa? Tato skvělá hračka by neměla u vás doma chybět.

čmuchací kobereček

Jedním z nejčastějších úkonů, který psi dělají, je čmuchání. Čmucháním hledají psi potravu, ale i čichají pachy ostatních psů. Jak ale umožnit čmuchání i domácím pejskům? Skvělou možností jsou čmuchací koberečky pro psy. Je to velmi dobrá zábava pro psa v bytě. Pokud máte doma psa, existují i další zajímavé hračky a pomůcky, které byste měli mít. Výcvikové pomůcky pro psy nebo motivační hračky pro psy mohou rozvíjet vašeho psa a jeho smysly.

Základní instinkt psa – psí čich

Už od samotného začátku byl psí čich určen ke sledování a čmuchání. A zde je hlavní důvod proč pořídit čmuchací kobereček. Psí smysly je potřeba pravidelně rozvíjet a někdy je tomu potřeba pomoci. Především u psů, kteří tráví více času v bytě než venku. Naštěstí existují pomůcky pro psy, které nám v tom pomohou.

Zpět ale na čmuchací koberečky pro psy. Zjednodušeně se jedná o koberec na pamlsky pro psa. Psí čich je 10 000krát lepší než čich člověka. Inteligence psa je na vysoké úrovni a je potřeba proniknout mezi jeho základní instinkty. Pro koho je čmuchací kobereček vhodný? Hodí se jako zábava pro štěně, ale také jako zábava pro staršího psa. Starší psy udržuje kobereček vitální a cítí se mladšími. U štěňat se zase rozvíjí základní instinkt, a především se pes zabaví. Vždy myslete na to, že pro psy v bytě mohou být dny dlouhé a nudné. Nejen díky čmuchacímu koberečku jim můžete udělat život veselejší.

Hračka čmuchací kobereček výroba

Možná vás bude zajímat z čeho je čmuchací kobereček vyroben. Čmuchací kobereček pro psy je vyroben z fleecové látky, která je nastříhána na pruhy a připevněná k podložce. Díky spojení proužků a plastové podložky získáte pro pejska zajímavý prostor, do kterého mu můžete schovávat pamlsky a granule. Váš domácí mazlíček se zabaví a ještě bude odměněn. I čmuchací kobereček se dá zařadit mezi inteligentní hry pro psy, které jsou k dostání na eshopech a jiných obchodech pro domácí mazlíčky.

Čmuchací kobereček se musí váš pes naučit používat. Mějte trpělivost a postupně ho na kobereček naučte. Dejte mu granuli nejprve výše do koberečku a postupně granule norujte níže a níže do koberečku. S učením výrazně pomohou pamlsky pro psa, které budou skvělou motivací.

balíček

Pipolino – interaktivní hračka pro psy

Jednou z interaktivních hraček pro psy může být pipolino. Je to dávkovač granulí nebo jiných pamlsků. Vzhledem připomíná tento dávkovač kost, která má na sobě vytvořené otvory. Jakmile si pes začne s dávkovačem hrát a kutálet ho po zemi, začnou postupně vypadávat například granule, které jsou uloženy uvnitř. Pes se skvěle zabaví a ještě u toho bude mít plné břicho. Tato interaktivní hra pro psa zajistí, že nebude váš pes potravu rychle hltat, bude se hýbat, zabaví se a bude se cítit šťastně. Díky tomu, že nebude hltat se můžete vyhnout překyselení jeho žaludku. Není to hračka, kterou pes po chvíli opustí – naopak. Bude ji používat pořád, jelikož na něho bude čekat uvnitř odměna.

Máte doma eko hračky pro psy?

Tyto obvykle ručně vyrobené hračky pro psy bývají z těch nejlepších eko materiálů na trhu. Nejčastěji se jedná o nejrůznější látková zvířata, která může pes tahat po celém bytě. Ano, odpočinek pro psa je důležitý, ale na druhou stranu si pes rád hraje i sám. A právě k tomu jsou eko hračky pro psy ideální. V psovi se může probudit lovecký instinkt, který má v sobě přirozeně od přírody zakořeněný. 

Závěr a doporučení čuchacích koberců pro psy

Pokud máte doma psa je čuchací koberec pro psa skvělou hračkou. Vedle toho, že se pes zabaví, zajistíte, že bude mít i dostatek potravy. Do těchto koberců můžete ukrýt granule nebo jiné pamlsky. Vedle koberců můžete psovi pořídit inteligentní hračky. Pes se zabaví a zároveň se i nažere. Jak hračky, tak koberce jsou vhodné pro všechny psy. Lze si vybrat vhodnou velikost koberce a hračky.

Lidé také často hledají v souvislosti s tématem: cuchaci koberec pre psa, čuchací koberec pro psa, zabava pro štěně