Steliva a záchody pro kočky

Kočce, kterou chováte v bytě, musíte připravit adekvátní toaletu, v níž by mohla v klidu vykonávat své potřeby.

Jaké druhy kočičích WC nabízí náš trh?

  • otevřené WC – může být s okrajem, anebo bez něj; vyrábí se v různých velikostech i tvarech
  • otevřené WC s integrovaným roštem – snadná údržba, vhodné pro hrudkující stelivo
  • kryté WC – je prostorné, je možné ho využít i pro více koček v domácnosti; zabraňuje roznášení steliva po podlaze; součástí produktu je pachový filtr; některé druhy lze snadno rozložit i složit pomocí klipsů, což je praktické zejména při častém převážení

Současně s pořízením kočičí toalety je vhodné si zakoupit i některé příslušenství – lopatky, dezinfekci, likvidátor pachu, filtr, rohožku před toaletu, aj.

Jaké stelivo kočce do WC pořídit?

Stelivo, podestýlka, kočkolit – všechny názvy označují podestlání do kočičí toalety. Optimální je hrudkující stelivo (minerální granule z křemičitanu), které pohlcuje pach i bakterie! Vytvořené hrudky je možné jednotlivě vyjmout, a proto není nutné tak často měnit všechno stelivo. Granule jsou bezprašné, s vysokou schopností absorpce tekutin, pro zvíře jsou zdravotně nezávadné a nepřichytávají se na jeho srst. Hrudkující stelivo zajišťuje vysokou hygienu při chovu zvířat a čistotu domácnosti.  Použité stelivo můžete odnášet do komunálního odpadu, anebo do kompostu – zajistí hnojení a nakypření půdy.

Jiným druhem steliva je kupříkladu hrubá kukuřičná podestýlka – jedná se o přírodní, bezprašný produkt z kukuřičných vřeten, opět s vysokou absorpční schopností. Kromě koček a psů se používá i pro hlodavce, ptáky, plazy.

Dále se do kočičích toalet používají různé deodoranty, například parfemovaný pudr, který při kontaktu s exkrementy vytváří vůni, jež překryje zápach toalety. Pudr se sype na dno WC a teprve na něj přijde vrstva steliva.