Jak vybrat ty nejkvalitnější a nejlahodnější konzervy pro kočky

Určitě už máte za sebou nějaký ten nákup granulí, konzerv, paštiček a taštiček pro vašeho kočičího miláčka. Dneska bych se ráda zaměřila na kočičí konzervy. V dnešní době existuje opravdu obrovské množství kočičích konzerv. Nemusíme se spoléhat jen na český trh ale můžeme se inspirovat i v zahraničí.

Není nutné zase opakovat, že hledáme samozřejmě tu nejkvalitnější a nejlahodnější kočičí konzervu, která obsahuje co nejvíce masa pro naši šelmičku. Na druhou stranu, není třeba utratit za kočičí dobrůtky celou výplatu. Vybrala jsem 5 značek, které servírujeme naší kočce Tince.

Tinka je skoro 4letá kastrovaná domácí kočka, lehce divokého původu. Občas chodíme ven na postrojku, ale poslední půlrok se větráme spíše jen na balkonu. Kočičí konzervy jsou seřazeny dle Tinčiných preferencí od nejhoršího po nejlepší.

Co se dozvíte v článku:

Gourmet

Gourmet je asi největší klasika na trhu kočičích konzerv. Taky jsme na těchto levných a snadno dostupných konzervách začínali. Existují různé příchutě od kuřete, přes krevety až po lososa. Někdy jsou to větší masové kousky, někdy drobnější, někdy skoro jako polévka. Koupíte je prakticky kdekoliv – v supermarketu, v drogerii, ve zverimexu a samozřejmě i online. Já je kupuju jako nouzovku, když náhodou doma dojdou zásoby a nemám po cestě ani zverimex. Jsou cenově velmi výhodné, zvláštně jestli koupíte nějaký ten multipack. S obsahem masa je to trošku náročnější. Tinka klidně sní celou konzervičku ale má pak ještě hlad. Tudíž tyto konzervy nejsou úplně dostačující na krmení, musíte jich koupit více pro zahnání hladu vaší kočky. Utratíte tak ve finále více peněz za nákupy a výživa vaší kočky nebude úplně ideální co se týče živin.

Applaws

Applaws je také velice oblíbená a cenově přijatelná značka kočičích konzerv. Můžete si vybrat různé příchutě a opět jsou k dispozici multipacky za super ceny. Vyzkoušeli jsem pár těchto konzerv. Nejsou vyloženě špatné, ale nijak extra nás neohromily. Obsah masa je malý a Tinka je po nich většinou ještě hladová a mňouká si o nášup. Takže je to zase podobné jako u předchozích konzerv – málo masa, znamená více konzerv, což znamená více nákupů, rovnající se více peněz. Navíc jsem nevypozorovala žádné benefity co se týče zdraví ani krásy mojí šelmičky.

Carnilove

Už nějaký ten pátek nakupujeme Carnilove. Carnilove chytlo mou pozornost díky obrázku divoké kočky. Prostě jsem chtěla něco extra výživného a zároveň super zdravého pro kočičí šelmičku. Carnilove má vyvážený obsah s ohledem na přirozené výživové potřeby koček. Konzerva obsahuje bílé maso ze svaloviny původem z divokých zdrojů a je bez obilovin a bez brambor. S přídavkem lesního ovoce, zeleniny a bylin poskytuje nepostradatelné bílkoviny, tuky, vitamíny a přírodní antioxidanty. Tinka je po těchto konzervách spokojená a najedená. Má hebčí, pevnější a lesklejší srst. Nelíná tolik, má super kondici, skvělou imunitu a hlavně dobrou náladu. Trošku si sice připlatíte, ale určitě se vám to vrátí spokojeností vaší kočky. Ke zvěrolékaři chodíme jen jednou ročně na pravidelné prohlídky a není nutné ji dopovat žádnými chemickými vitamíny.

N&D

N&D jsem dostala jako propagační dobrůtku na výstavě psů. Ano, měli tam pár dobrůtek i pro kočky. Značka mne velice zaujala – především obsahem masa a různorodostí zajímavých, spíše až neobvyklých kombinací. Třeba jehněčí s borůvkami bych si asi dala i já sama a Tince to velice šmakovalo. Taky vyzkoušela třeba křepelku s dýní a taky si blahem vrněla. Díky přidané kloubní výživě je extra vhodná i pro velké kočky, je bez lepku a vhodná i pro alergické kočky. Konzervy jsou koncipované jako kompletní krmivo, navíc doplněné o rybí olej a DL menthionin. Tinka má pořád krásnou a zdravou srst i kůži. DL navíc chrání před vznikem močových kamínků. Cenově jsou tyto konzervy dražší, ale kvalita je velice vysoká a není nutné utrácet za žádné další extra výživové doplňky.

Nuevo

Už to bude asi půl roku, co jsem ve zverimexu narazila na značku Nuevo. Dle spokojenosti Tinky je to nej kočičí konzerva. Krásně voní a obsah masa je vysoký. Cenově jsou možná lehce dražší, ale vysoký obsah masa pokryje potřebnou denní dávku živin pro kočku než jakákoliv jiná levnější konzerva typu Tesco nebo Albert. Tinka je 100% zdravá a taky je 100% najedená. Díky Nuevo ušetříte čas i peníze a můžete trávit více času s vaší šelmičkou. V nabídce najdete různé kombinace chutí i velikosti konzervy.

Tinka už si mlaská! Určitě doporučuji si vždy přečíst obsah konzervy nebo čehokoliv co kupujete pro vaše kočky.

Ušetříte si čas i peníze a především zajistíte zdravou a plnohodnotnou stravu pro vaše chlupáčky.
Konec kočičího hlášení! Mňau! Teď je čas na mazlení!