Jak vybrat nejlepší stelivo, podestýlku, kočkolit pro domácí kočku

Vybrat to správné kočičí stelivo do kočičího toalety je ze začátku opravdu umění. Je určitě fajn být v dnešní době ekologičtí – nejen k naší peněžence ale zároveň k naší přírodě a životnímu prostředí. Výběr kočičích steliv je opravdu bohatý a každý z nás si tak může vybrat, co mu nejlépe vyhovuje. Určitě to chce pevné nervy a nějaký ten čas na vyzkoušení vícero steliv a pak už je člověk i kočka spokojený.

CATSAN

Catsan jsou unikátní minerální granule složené z přírodního vápencového a křemenného písku. Stelivo perfektně hrudkuje, pohlcuje tekutiny, pachy i bakterie. Stelivo je absolutně bezprašné a zdravotně nezávadné pro kočky. Za použití lopatky snadno odstraníte staré stelivo do komunálního odpadu (případně do kompostu) a dosypete jednoduše nové – což je velice praktické. Nedělá to vůbec nepořádek a zůstává to jen a pouze v kočičí toaletě. Stelivo se také vůbec nezachytává na kočičí srst a Tinka je vždy čistá. Cena steliva za balení je optimální. Za mne nejlepší stelivo co se týče poměr cena a kvalita – určitě u něj nějakou dobu ještě zůstaneme. Kočička Tinka je velice spokojená a já ještě víc, že nemusím moc uklízet a můžu si s ní hrát.

Stelivo hrudkuje

Asan – Cat Pure (růžový)

Asan – Cat Pure je přírodní ekologické stelivo. Je 100 % rozložitelný, lze ho zlikvidovat jednoduše spláchnutím do toalety nebo kompostováním. Pachy to asi trošku pohlcuje, ale tekutinu to moc nepohlcuje. Takže vám v toaletě zůstanou louže, nebo alespoň nám bohužel zůstávaly. Nehrudkuje to a vůbec se tím neobalí exkrementy, kočce to prostě nešlo zahrabávat. Lepí se to na srst a drobné vatové/papírové kousky se tak roznesly prakticky po celém bytě. Bylo to otřesné, člověk pak stráví hrozně moc času úklidem. Cena za balení je asi optimální, ale musíte toho sypat častěji a více. Za mne totální propadák poměr cena a kvalita – je to absolutně nevhodné stelivo. Třeba se ale vaší kočičce bude zamlouvat.

Při sypání se Tince Asan líbil, ale to ještě nevěděla do čeho jde…

Písčité stelivo

Jednou jsem měla nouzovku a prostě moje oblíbené stelivo bylo vyprodané a jediné jsem byla ochotná provizorně koupit bylo písčité stelivo z Alberta. Už opravdu nevím co to bylo, ale bylo to hrozné. Úplná tragédie. Nechápu, že se něco takového vůbec vyrábí. Jo stojí to pár kaček, ale o to větší bordel to udělá. Stelivo bylo asi nějaký jemný písek, tekutinu to nepohltilo, akorát vzniklo takové krásné blatíčko. Které musíte pracně vyškrabat z toalety a pak toaletu umýt. Když nasypete čerstvé tak to všude práší a stejně různorodě se to roznáší po bytě. Za mne rozhodně ne, ani jako nozouvka.

Jaké jsou vaše zkušenosti se stelivy a jak se na to tváří vaše kočky? Napište nám, Tinka už se nemůže dočkat až si to přečte!