Jak na imunitu psů a koček?

Nejen lidé, i naši domácí mazlíčci potřebují silnou imunitu, aby odolali nemocem. Imunitní systém je důležité posilovat jako běžnou prevenci proti onemocněním, ale také například po vakcinaci nebo odčervení. Optimální imunita = zdravý domácí mazlíček. Jak můžete jejich imunitu vylepšit? Řešením je doplněk krmiva z kolostra, který vyrábí ryze česká společnost IMUpet. IMUpet se specializuje na vývoj, výrobu a prodej krmiv a jejich doplňků pro posílení imunity psů a koček. V čem jsou tyto doplňky výjimečné a proč byste je měli svému čtyřnohému kamarádovi dát?

Co je to kolostrum?

Kolostrum, česky také mlezivo, je prvotní mléko savců. Kolostrum se vytváří před porodem a produkuje se pouhých 3-5 dní po porodu.  Díky mlezivu se u novorozených mláďat vytváří pasivní imunita. Mlezivo se pak po několika dnech přetvoří v mléko. V kolostru je obsaženo mnoho vitamínů, minerálů, bílkovin, stopových prvků a růstových faktorů.  Nejdůležitější informací je, že v mlezivu najdete i protilátky (imunoglobuliny) účinkující proti bakteriím, plísním a virům. Díky kolostru mohou být zvířata lépe chráněná proti chřipkám, nachlazením, infekčním bakteriím nebo parazitům. Látky obsažené v kolostru navíc zajišťují zdravý vývoj organismu u mláďat.

IMUpet – 100% české výrobky z českého kolostra

K tomu, abyste posílili imunitu vašeho psa nebo kočky, můžete využít doplňky krmiv IMUpet. Tato ryze česká společnost je lídrem v oblasti výzkumu, vývoje a výroby doplňků na podporu imunity psů a koček. IMUpet navíc využívá přírodní kravské kolostrum z českých chovů. Kolostrum je v doplňcích krmiva kombinováno jak s probiotiky, tak s prebiotiky, čímž se tyto doplňky stávají zcela jedinečnými.

Při výrobě doplňků krmiv se pracuje s prvními garantovanými sběry mleziva, do 24–48 hodin. Koncentrace imunoglobulinů v prvních nádojích je totiž nejvyšší. Později začne množství protilátek v kolostru klesat. Proto je důležité čerstvě otelenou krávu co nejdříve podojit a mlezivo podat teleti, aby do sebe načerpalo pasivní imunitu od matky. Kráva ovšem většinou nadojí více mleziva, než tele spotřebuje. Toto nespotřebované kolostrum se pak může využít pro další výrobu.

Mlezivo je nadojeno na českých farmách a ihned zamraženo. V laboratoři se mlezivo rozmrazí a projde sérií kontrolních testů, než je zakonzervováno sušením. Na konci výroby vypadá jako bílý prášek podobný sušené smetaně do kávy.

Společnost IMUpet má všechny potřebné certifikáty z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského pod registračním číslem CZ 801699-01. Vedle certifikátů spolupracuje IMUpet na vývoji krmiv a doplňků krmiv s předními odborníky z oblasti veterinární a chovatelské praxe.

Co doplňky krmiv IMUpet s kolostrem, prebiotiky a probiotiky dokážou?

V doplňcích krmiv IMUpet je obsažen čekankový inulin, který se získává z rostliny čekanky obyčejné.

Účinky této byliny jsou známy přírodnímu lékařství už stovky let. Čekanka má blahodárný vliv na poruchy trávení a střevní problémy. Detoxikuje trávicí trakt, podporuje regeneraci střevní sliznice, udržuje v optimálním stavu střevní flóru, předchází poruchám trávení, a chrání před rakovinou tlustého střeva. Stejně tak snižuje hladinu cholesterolu a tuků v krvi, a tím zmírňuje riziko vysokého krevního tlaku a srdečního infarktu, arteriosklerózy či mrtvice,” potvrzuje nutriční a výživový odborník a dietolog RNDr. Pavel Suchánek.

Zdroj citace: https://www.plusprovas.cz/cs/blahodarny-koren-cekanky/

Tyto doplňky krmiv neslouží pouze jako prevence proti chřipkám, nachlazením a poruchám imunity. Svou velkou roli hrají v oblasti prevence proti střevním onemocněním, obnovují střevní mikroflóru po léčbě antibiotiky, podporují trávení a pomáhají při problémech s příjmem potravy.  Přípravky společnosti IMUpet jsou vhodné i pro zvířata s vyšší fyzickou zátěží, jako jsou pracovní psi. Tyto doplňky jsou doporučovány také pro období vakcinace a odčervení, stejně jako po nejrůznějších chirurgických zákrocích, jelikož jejich složení podporuje rekonvalescenci.

Trpí váš pes nebo kočka kožními alergiemi nebo onemocněními? I pro ně jsou přípravky IMUpet ideální. Kolostrum není důležité jen pro mláďata, může působit jako skvělá prevence u stárnoucích a starých jedinců, kteří na rozdíl od mláďat začínají přirozenou imunitu ztrácet. Především u koček jsou pak přípravky IMUpet s kolostrem doporučovány v průběhu a po stresové zátěži, což může být například návštěva veterináře.

Přehled produktů IMUpet

Pro psy:

IMUdog Basic (určen pro psy malých a středních plemen a štěňata),

IMUdog XL (pro psy velkých a obřích plemen),

IMUNUTRITION (granulované krmivo z čerstvého bouraného masa z českých chovů, krmivo je určeno pro dospělé psy, psy v zátěži, březí a kojící feny),

IMU4 CAN (pro veterinární využití u štěňat a malých a středních plemen psů),

IMU4 CAN XL (pro veterinární využití u velkých a obřích plemen psů).

Pro kočky:

IMUcat XL (pro koťata a kočky všech plemen),

IMU4 FEL (pro veterinární využití, pro kočky všech plemen).

Závěr:

Péče o imunitu u domácích mazlíčků je z hlediska jejich zdraví velmi důležitá. Silná imunita pomáhá mazlíčkům odolávat nemocem, nachlazením a předcházet dalším zdravotním problémům. Doplňky krmiv s kolostrem jsou vhodné jak pro mláďata, tak pro zvířata ve středním věku a starší jedince. IMUpet odebírá suroviny pouze z českých chovů, výrobek je certifikován a splňuje ty nejpřísnější normy stanovené pro krmiva a jejich doplňky. Předcházejte onemocněním a posilujte imunitu vašeho mazlíčka pro jeho zdravější a šťastnější život!