Antiparazitika pro psy

Sezona klíšťat i jiných parazitů se rozjíždí a zodpovědný majitel psa by měl na tuto situaci reagovat tím způsobem, že se pokusí svého čtyřnohého miláčka co nejvíce chránit. Cizopasníci se obvykle dělí na ty, kteří žijí na těle hostitele, a ty, kteří pobývají v jeho vnitřnostech. V souladu s tímto zjištěním je třeba vybírat účinná antiparazitika, která lze zakoupit v různých cenových hladinách, aniž by zruinovala peněženku majitele.

Jak se zbavit vnějších parazitů?

Proti vnějším parazitům je možné vybírat z různých obojků proti klíšťatům i blechám, pipet, sprejů, kapek i odpuzovačů. Z nejoblíbenějších obojků je možné jmenovat značky Foresto, Sergeantś Dual, Scalibor a Kiltix.

Pipety jsou naopak častým řešením třeba pro rodiny s malými dětmi, kterým vadí, že jim nemohou zabránit ve žvýkání obojku. Z toho důvodu volí tyto repelentní přípravky, které se jednoduše zanesou do srsti psa. Frontline lze označit jako nejpoužívanější antiparazitikum na světě. Stejné značky jsou i různé spreje a kapky.

Zajímavou variantu představují elektrické odpuzovače, jako je mikročip elektrorepelentu Arpalit Dog.

Jak se zbavit vnitřních parazitů?

Nejběžnějšími vnitřními parazity jsou škrkavky a tasemnice. Kvůli nim je nezbytné pejska pravidelně odčervovat. Také zde existuje více možností, když vybírat lze z rozličných tablet, past nebo spot-on ampulí. U dospělého psa se doporučuje odčervovat jej zhruba v intervalu jednou za půl roku. Mezi nejprodávanější na českém trhu patří perorální pasta Caniverm a tablety Caniverm forte.

Vhodně vybrané antiparazitikum = spokojený pes

Při výběru antiparazitik je vhodné poradit se s veterinářem, protože podobně jako každý člověk je i každý pes jedinečný a má své potřeby. Paraziti dokážou psu život značně znepříjemnit a zhoršit jeho kvalitu, proto je na místě čtyřnohému miláčkovi antiparazitika pořídit. Majiteli se tato investice mnohonásobně vrátí, když jeho pes bude zdravější a veselejší.