Antiparazitika pro kočky

Protože kočky, které tráví čas venku, bývají často napadány různými parazity, je na nás, abychom jim s likvidací těchto nezvaných hostů, anebo s preventivním opatřením vždy pomáhali. A v dnešní době je to poměrně snadné. Vždyť antiparazitik je na trhu celá řada (spreje, obojky, kleště, pinzety, pipety, háčky, odčervovací přípravky).

To, co naše chlupaté mazlíčky obtěžuje nejvíce, jsou klíšťata a blechy. Jak se tedy proti nim bránit? Jaké produkty pořídit, abychom jim pomohli?

  • Obojky – jsou velice praktické, neboť zvířata je dobře snášejí, jsou zdravotně nezávadné, a mají dlouhodobý účinek. Některé obojky jsou opatřeny i speciální pojistkou, aby se na nich kočka nemohla uškrtit, kdyby jím někde zachytila. Takže jsou i z tohoto hlediska bezpečné.
  • Kleště a pinzety na klíšťata – přisáté klíště i okolí vydezinfikujeme jodovou tinkturou, otevřenou pinzetou uchopíme klíště co nejblíže u kůže a kýváním nebo otáčením je vyjmeme. Ranku opět dezinfikujeme. 
  • Pipety – obsahují látky na přírodní bázi, takže je možné použití i pro alergická zvířata. Celý obsah pipety aplikujte na kůži na krku a v oblasti ramen.